htg
07 فروردین 1402 - 14:41

ثبت روزانه ۲۹ میلیون تردد در جاده‌های کشور/ کاهش تصادفات نوروزی

رئیس پلیس راهور انتظامی کشور گفت: روزانه ۲۹ میلیون تردد در استان‌ها و شهرستان‌های کشور انجام می‌شود.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در گفت‌وگوی خبری ساعت ۱۴ به وضعیت ترددهای جاده‌ای اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه به نیمه تعطیلات نوروزی رسیده ایم تاکنون ۲۹۰ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی ثبت شده است.

 وی از تردد روزانه ۲۹ میلیون خودرو در استان ها و شهرستان ها خبر داد و افزود: ۲۵ میلیون وسیله نقلیه در جاده‌های کشور در حال تردد هستند.

رئیس پلیس راهور انتظامی کشور به پیک ترافیک رفت و برگشت در جاده‌ها اشاره و اظهار داشت: در محورهای شمالی از جمله گیلان در محدوده رشت به قزوین بار برگشت سفر را شاهد هستیم؛ جنوب به شمال چالوس نیز افزایش تردد را داشته و در هراز نیز در هر دو مسیر رفت و برگشت افزایش تردد را داریم.

وی با بیان این مطلب که ۱۸ استان کشور درگیر برف و باران هستند به لغزندگی معابر اشاره و اظهار داشت: در محور هراز در حال حاضر برف نشسته در جاده را شاهد هستیم که رانندگان باید برای ورود به محور امامزاده هاشم(ع) رانندگان از یخ شکن استفاده کنند هر چند که همکاران راهداری در محل حاضر هستند و نسبت به برف‌روبی معابر اقدام می‌کنند.

سردار هادیانفر روند تصادفات را نسبت به روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و اول فروردین بهتر توصیف کرد و گفت: در حال حاضر ۹۱% تردد در کشور را خودروهای شخصی و سواری ها به خود اختصاص داده اند؛ اگرچه خوشبختانه تصادفات نسبت به روزهای ابتدایی کاهش یافته است ولی هنوز نگرانی داریم چرا که در جاده ها و شهرها به خصوص شهر تهران که معاون خلوت تر شده با افزایش سرعت تعداد تصادفات افزایش یافته است.

 وی از رانندگان درخواست کرد با توجه به لغزندگی معابر از سرعت و شتاب پرهیز کرده و با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مجاز رانندگی کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1112444