htg
08 فروردین 1402 - 10:19

شهردار اراک وعده داد؛ احداث بزرگ‌ترین پیاده‌راه به طول ۱۴۰۰ متر

شهردار اراک گفت: بزرگ‌ترین پیاده‌راه شهر از پارک شهدای گمنام تا نوار جنگلی الهیه به طول ۱۴۰۰ متر و عرض ۳۰ متر احداث خواهد شد.

علیرضا کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اقدامات شهرداری در سال 1401 اظهار داشت: شهرداری در سال گذشته اقدامات خوبی انجام داد، پیمانکارانی که برای سنگ‌فرش و جدول‌گذاری انتخاب شدند، به رفع نقایص معابر پرداخته و بلوارهای شهدای دولت و قدس را سنگ‌فرش کردند.

وی افزود: براین اساس و در راستای اقدامات صورت گرفته در این منطقه نیروهای امانی منطقه 100 نیمکت و 300 دال بتنی را در سطح منطقه نصب کرده‌اند، همچنین سال گذشته 11 کیلومتر به مسیرهای دوچرخه‌سواری شهر افزوده شد.

شهردار اراک تصریح کرد: سال گذشته پارک تخصصی شطرنج و پارک تریال احداث شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت و پارک دیدار در انتهای بلواری شهدای دولت نیز در دست احداث است که امیدواریم به زودی به بهره برداری برسد.

کریمی خاطرنشان کرد: توسعه مسیر کف‌فرش بلوار شهدای دولت از دیگر اولویت‌های منطقه است، در نظر داریم ضلع شرقی این بلوار را به پیاده‌رو تبدیل کنیم که این طرح مورد استقبال شهروندان نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در صدد هستیم در بلوار ورزش، مسیر سبز زندگی مخصوص پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری ایجاد کنیم، اضافه کرد: معاون شهرسازی با همکاری مشاور در حال طراحی این پل است و در صورت تکمیل طرح، عملیات اجرایی آن آغاز و بزرگترین پیاده‌راه اراک از پارک شهدای گمنام تا نوار جنگلی الهیه به طول 1400 متر و عرض 30 متر احداث خواهد شد.

انتهای پیام/711/

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1113650