htg
07 فروردین 1402 - 13:39

تعیین ضرب العجل برای ساماندهی توزیع الکترونیکی گازمایع درسیستان و بلوچستان

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مطابق دستورالعمل های ابلاغ شده ، وضعیت توزیع الکترونیکی گازمایع در سال جاری به صورت فوری ساماندهی خواهدشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، در جلسه کارگروه توزیع الکترونیکی گازمایع که با حضور نمایندگان ادارات ، سازمان ها و شرکت های عضو کارگروه امروز در سالن جلسات منطقه زاهدان برگزارشد، مجتبی شجاعی اظهار کرد: ساماندهی توزیع الکترونیکی گازمایع در سطح استان باید به صورت فوری انجام شود و شرکت های موزع گازمایع موظف اند تا پایان فروردین امسال حداقل 10درصد توزیع الکترونیکی خود را افزایش دهند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: اجرای طرح توزیع الکترونیکی گازمایع جهت ارائه خدمات مطلوب و رفاه مردم است و هدف از اجرای آن اصلاح رویه معیوب توزیع و تامین نیاز مصرف کننده واقعی به بهترین نحو است.

وی طرح توزیع الکترونیکی گازمایع را از جمله برنامه های مرتبط با طرح هدفمندسازی یارانه ها عنوان کرد و گفت: فرمانداری ها و شورای شهر و تمامی سازمان ها و دستگاه های مرتبط موظف به همکاری با اجرای این طرح هستند و باید اطلاع رسانی لازم نیز در این خصوص انجام شود.

وی همچنین تاکید کرد: به منظور اجرای بهتر این طرح باید ساماندهی مراکز پرمصرف دولتی و غیر دولتی انجام شود.

معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان نیز در این جلسه با بیان نحوه اجرای طرح توزیع الکترونیکی گازمایع در استان گفت: طرح توزیع الکترونیکی گازمایع بااستفاده از زیرساخت بانکی باهدف مدیریت توزیع گازمایع از اواخر سال 1398 به صورت آزمایشی در منطقه زاهدان اجراشد و زیرساخت ها از اوایل سال 1399 در منطقه فراهم شد .

وی گفت: آیین نامه اجرایی این طرح در کشور در نیمه دوم سال 1401 ابلاغ شد و براساس دستورالعمل ابلاغی جدید اختصاص سهمیه به شرکت های موزع ، براساس تراکنش های توزیع الکترونیکی خواهد بود.

حمید ولی شروع سال 1402 را بهترین فرصت برای اجرای این طرح عنوان کرد و افزود:شرکت های توزیع کننده گازمایع باید درصد توزیع الکترونیکی خود را افزایش دهند تا براساس آن بتوانند سهمیه مورد نیاز خود را جذب نمایند.

افزایش توزیع الکترونیکی توسط شرکت های موزع، اطلاع رسانی و تببلیغات محیطی در زمینه توزیع الکترونیکی، انجام فرخوان عمومی و ثبت نام خودروهای مصرف کننده گازمایع در طرح «اتوگاز» از طریق سامانه سازمان صمت، برگزاری جلسه بررسی مراکز پرمصرف در پایان هفته جاری از طریق اداره صمت و بازنگری و پایش خانوارهای مصرف کننده نفت سفید از جمله مصوبات این جلسه بود.   

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1112315