htg
27 اسفند 1401 - 12:42

۱۰۰ هزار خادم راهیان نور در سایت «کوله‌بار» ثبت نام کردند

اهواز- مسئول کمیته مرکزی خادمین شهدا گفت: قریب به ۱۰۰ هزار خادم راهیان نور در سایت «کوله‌بار» ثبت‌نام کردند که ۴۰ درصد از این افراد بانوان و ۶۰ درصد دیگر آقا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جعفری پیش از ظهر امروز شنبه در جمع راهیان نور تاکید کرد: اگر زیرساخت‌های شبکه خادمی آماده شود تا سه سال آینده بزرگترین و مؤثرترین مجموعه فرهنگی کشور را خواهیم داشت.

مسئول کمیته مرکزی خادمین شهدا افزود: در سایت کوله‌بار که سایت ثبت‌نام خادمان شهدا است، قریب به ۱۰۰ هزار خادم ثبت‌نام کردند که ۶۰ درصد از این افراد آقا و ۴۰ درصد دیگر خانم هستند.

وی ادامه داد: «حق با زائر است» شعار خادمان در یادمان‌ها است یعنی به گونه‌ای رفتار کنیم که سبب جذب مردم به این مناطق باشیم و کسی به‌خاطر رفتار خادم از این مناطق دور نشود.

حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به اینکه خادمی آداب دارد، بیان کرد: ممکن است در یادمان‌ها با کسانی روبه‌رو شود که ظاهر و حجاب خوبی ندارند اما این افراد زائر و دعوت شده شهدا هستند و از این رو باید با کمال احترام با آنان برخورد شود.

مسئول کمیته مرکزی خادمین شهدا تصریح کرد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مادر شهید منتظر گمشدگان خود هستند.

وی به اجرای طرح «خادمان نخبه» اشاره کرد و گفت: از سال ۹۰ این طرح در یادمان‌ها اجرا می‌شود و دانش‌آموزانی که معدلی بالای ۱۸ دارند به مدت سه روز در مناطق می‌مانند و با شهدا آشنا می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098859