htg
07 فروردین 1402 - 13:20

رصد ترک فعل مسئولان در اردستان/ دادگستری با هیچکس تعارف ندارد

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه شهرداری اردستان واحد سد معبر و اجرائیات خود را تقویت کند، گفت: کم‌کاری مسئولان در شورای تامین رصد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردستان، مهدی طارمی پیش از ظهر امروز در مراسم دیدار نوروزی مسئولان شهرستان اردستان اظهار داشت: شهرستان اردستان ادارات شایسته کم ندارد که باید مورد تشویق واقع شوند و ادارات کم کار نیز زیادند و با توجه به اینکه  افراد شایسته زیاد داریم نباید برای انتخاب مدیر شایسته اداره‌ای معطل بمانیم و زیبنده نیست که برای انتخاب یک مدیر حداقل 6 ماه وقت بگذرد.

وی افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا ظرفیت بسیار بالایی دارند و طبق ماده قانونی اداره امور از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایرامور رفاهی با نظارت شوراها صورت می‌گیرد و تقریبا یکی از عالی‌ترین نهادهای نظارتی در مجموعه شهر و روستا شوراها هستند به نحوی که 18 وظیفه را برای شوراها در قانون بر شمرده‌اند.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت: شوراهای اسلامی باید همکاری مستمر با شورای تامین شهرستان داشته باشند و قرار نیست کسی جزیره‌ای کار کند و همه با هم سوار بر یک کشتی برای اجرای عدالت و افزایش رضایتمندی عمومی فعالیت می‌کنیم و طبق ماده 84 قانونی تشکیلات شوراها، موضوع مردمی بودن شوراها را می‌رساند و می‌گوید مردم حق دارند که بدانند شهرداری، شورا  و شرکت‌های وابسته در خصوص امور مالی چکار می‌کنند و بودجه چگونه هزینه شده و چگونه درآمدزایی شده است و این حق  مردم بوده و از رسانه‌ها می‌خواهیم  این ماده قانونی را اطلاع‌رسانی کنند و مردم هم مطالبه‌گر باشند که این ماده قانونی مغفول مانده است.

وی ابراز داشت: شهرداری اردستان واحد اجرائیات  و رفع سد معبر خود را تقویت کند و این موضوع یکی از ماده‌های قانونی است و حق مردم است که با اینگونه افراد که به خود اجازه می‌دهند راه مردم را سد کنند برخورد شود و از سوی دیگر زیباسازی و محیط سازی شهری هم یکی از موارد دیگر شهرداری است که به آن پرداخته می‌شود.

طارمی با بیان اینکه ادارات وظایف خود را به مردم اعلام کنند، افزود: مردم وظایف بعضی از ادارات را نمی‌دانند و در صورت آگاه کردن خروجی آن این است که ما باید انتظار داشته باشیم تا مردم هم مطالبه‌گری کنند و مردم تا زمانی که اطلاعی نداشته باشند خبری از مطالبه‌گری نخواهد بود بنا بر این وقتی مطالبه‌گری نباشد شهر و روستای پویایی هم نخواهیم داشت و لازمه شهر و روستای پویا مطالبه‌گری مردم است و این یعنی نقد منصفانه و ما نباید خود را در محیط بسته ببینیم بلکه باید خود را در اتاق شیشه‌ای و شفاف ببینیم.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه ما در اردستان ترک فعلی را از سوی مدیران و مجموعه اداری نداریم، تاکید کرد: در صورتی که موردی در این زمینه احراز شود دادستان ورود پیدا خواهد کرد و طبق وظیفه قانونی با هیچکس عهد اخوت نبسته‌ایم و تعارف نداریم و کوچکترین کم کاری مسئولان در جلسه شورای تامین رصد می‌شود.

وی گفت: ازجوانان و رسانه‌ها می‌خواهم که مطالبه‌گر باشید آن‌هم با رعایت اخلاق و نقادی و عالمانه و فضا باید با اخلاق باشد و کسی حق اهانت به هیچ مدیری ندارد و در صورت برخورد اهانت‌آمیز با او برخورد قانونی خواهد شد.

وی خطاب به متولیان فرهنگی شهرستان اردستان گفت: همه ائمه جمعه، جماعت، حوزه های علمیه خواهران و برادران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و تمام نهادهای فرهنگی زیر مجموعه سایر ادارات، شهرداری‌ها و  همه متولیان فرهنگ می‌خواهیم دلسوزانه‌تر نسبت به مسائل نگاه کنید و زیبنده نیست که عده‌ای در شهر سگ گردانی کنند و این یک زنگ خطر است‌.

انتهای پیام/802/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112278