htg
08 فروردین 1402 - 13:56

مسکو: حملات پهپادی به زیرساخت‌های انرژی، تهدید جدی برای روسیه است

وزیر انرژی روسیه ضمن اشاره به دفع تعدادی از حملات پهپادی به خاک این کشور در ماه‌های اخیر، گفت که اینگونه حملات به زیرساخت‌های انرژی روسیه تهدیدی جدی هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نیکلای شولگینوف» وزیر انرژی روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت حملات احتمالی پهپادی علیه زیرساخت‌های انرژی کلیدی این کشور، تهدیدی جدی برای امنیت انرژی روسیه است.

شولگینوف طی سخنرانی در همایش امنیت تأسیسات انرژی روسیه، بدون اشاره به نام اوکراین اظهار داشت که در ماه‌های اخیر تعدادی از حملات پهپادی به اینگونه زیرساخت‌ها را خنثی کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در این‌باره توضیح داد: «اصلی‌ترین تهدید فعلی، اقدامات مداخله‌آمیز غیرقانونی از طریق استفاده از هواگردهای بدون سرنشین (پهپاد) است. در این زمینه با وزارت دفاع روسیه و سرویس امنیتی کشور همکاری می‌کنیم».

پیش از این روسیه در چند مورد از حملات پهپادی به چندین شهرک و منطقه خبر داده بود که برخی از آنها صدها کیلومتر از مرز اوکراین فاصله دارند.

روز یکشنبه بود که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک حمله پهپادی را در شهر «کریفسک» در ۲۲۰ کیلومتری جنوب مسکو متوقف کرده و این پهپاد را بر فراز خانه های مسکونی در شهر کریفسک سرنگون کرده است.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز روز جمعه گفته بود: «در ۲۴ ساعت گذشته، سامانه‌های پدافند هوایی روسیه ۱۸ هواپیمای بدون سرنشین را سرنگون و سه راکت "هایمارس" نیروهای مسلح اوکراین را رهگیری کردند». (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1114221