htg
07 فروردین 1402 - 13:30

استفاده ۱۶ درصد مردم از ماسک در ایام نوروز/ کمترین آمار استفاده از ماسک در پاساژها و مراکز تفریحی

میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور در ایام نوروز به ۱۶ درصد رسیده است و میزان استفاده از ماسک در پاساژها، مراکز تفریحی، نانوایی‌ها و مراکز ورزشی پایین‌تر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌رغم افزایش تعداد شهرهای قرمز کرونایی در کشور، نتایج حاصل از بررسی‌های مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تاریخ 24 اسفندماه سال 1401 تا 2 فروردین ماه 1402، نشان می‌دهد که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به 32 درصد رسیده است.

میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور به 46 درصد رسیده است. پاساژها، کارگاه‌ها و صنایع کوچک کمترین میزان رعایت بهداشت فردی را بین مشاغل دارند.

وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی ,

میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور به 16 درصد رسیده است و مردم در استان‌ همدان با سه درصد کمترین و در کهگیلویه و بویراحمد با 40 درصد بیشترین استفاده از ماسک را دارند.

وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی ,

میزان استفاده از ماسک در پاساژها، مراکز تفریحی، نانوایی‌ها و مراکز ورزشی نیز پایین‌تر از میانگین کشوری است.

وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی ,

از 24 اسفند سال گذشته تا دوم فروردین سال جاری از تعداد 3 میلیون و 577 هزار و807 مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، مکان عمومی و واحد کارگاهی، 192 هزار و 875 مرکز مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و از تعداد 31 هزار و 947 واحد صنفی که اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند 705 واحد پلمب شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112302